top of page

ЗАТВЕРДЖЕНО   

    рішення Вільногірської міської   

ради Дніпропетровської області

                                 від 27.07.2017 р. № 734-3/VII  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С  Т  А  Т  У  Т

Комунального закладу

«Центр профільного навчання та дитячої творчості»

Вільногірської міської ради

Дніпропетровської області

 

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Україна

Дніпропетровська область

м. Вільногірськ

2017 рік

 

 

 

 

Цей Статут є новою редакцією Статуту комунального закладу «Центр профільного навчання та дитячої творчості» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області затвердженого Вільногірською міською радою (рішення сесії від 24 травня 2012 року № 782-35/VІ) з урахуванням змін зареєстрованих 01.06.2012 року номер запису 12221050003000268.

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Засновником  комунального закладу «Центр профільного навчання та дитячої творчості» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (далі – Позашкільний заклад) є Вільногірська міська рада Дніпропетровської області (далі – Засновник).

1.2. Майно Позашкільного закладу є комунальною власністю територіальної громади міста Вільногірськ і закріплене за ним на праві оперативного управління. Позашкільний заклад володіє та користується майном, що знаходиться в його управлінні. Розпорядження майном здійснюється відповідно до положень чинного законодавства України.

1.3. Органом управління Позашкільного закладу є департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області. Органом управління освітою Позашкільного закладу є відділ освіти департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області. Методичне забезпечення Позашкільного закладу здійснює комунальний заклад «Міський методичний центр» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (далі – міська методична служба).

Позашкільний заклад є підзвітним та підконтрольним Засновнику, органу управління, органу управління освітою та міській методичній службі.

Орган управління є головним розпорядником бюджетних коштів.

1.4. Тип Позашкільного закладу – комплексний позашкільний навчальний заклад.

1.5. Позашкільний заклад є неприбутковою бюджетною установою.

1.6. У своїй діяльності Позашкільний заклад керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України, кабінету Міністрів України,  наказами Міністерства освіти і науки України, міжнародними договорами України, Концепцією профільного навчання у старшій школі, Конвенцією про права дитини, Положенням про позашкільний навчальний заклад (зі змінами), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 769, рішеннями Дніпропетровської обласної ради, розпорядженнями та дорученнями голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, розпорядженнями міського голови міста Вільногірськ Дніпропетровської області, рішеннями Засновника та виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області,  наказами органу управління,   органу управління освітою, цим Статутом.

Позашкільний заклад забезпечує реалізацію права громадян на здобуття позашкільної освіти.

1.7. Позашкільний заклад є самостійною юридичною особою публічного права та діє на підставі Статуту, який затверджується Засновником.

1.8. Статут та зміни до нього підлягають реєстрації відповідно до вимог чинного законодавства України.

1.9. Позашкільний заклад веде самостійний баланс, має право відкривати рахунки в органах Державної казначейської служби України та установах банків відповідно до вимог чинного законодавства України, має круглу печатку із зображенням герба України, кутовий штамп і бланк встановленого зразка із своїм найменуванням.

1.10. Позашкільний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством України,  Положенням та цим Статутом.

1.11. Мова навчання і виховання у Позашкільному закладі визначається Конституцією України і відповідним законом України.

1.12. У літній період на базі Позашкільного закладу може функціонувати дитячий профільний заклад відпочинку з денним перебуванням.

1.13. Позашкільний заклад при здійсненні інноваційної діяльності може мати статус експериментального. Такий статус надається у відповідності до вимог чинного законодавства України. Статус експериментального не змінює підпорядкування, тип і форму власності Позашкільного закладу.

1.14. Державна атестація Позашкільного закладу проводиться не рідше одного разу на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

За умови атестації Позашкільного закладу підтверджується право видачі документів про освіту державного зразка.

1.15. Позашкільний заклад в межах своїх повноважень має право укладати від свого імені угоди, договори і контракти з юридичними та фізичними особами, набувати майнових прав, нести обов'язки, бути позивачем, відповідачем та третьою особою у судах усіх інстанцій.

1.16. Найменування Позашкільного закладу:

Повна назва українською мовою – комунальний заклад «Центр профільного навчання та дитячої творчості» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області,

Скорочена назва українською мовою – КЗ «ЦПНДТ».

1.17. Юридична адреса Позашкільного закладу:  вулиця Центральна, будинок 31, місто Вільногірськ, Дніпропетровська область, Україна, 51700.

 

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ПОЗАШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

   

2.1. Організаційний процес, мета та завдання діяльності

2.1.1 Позашкільний заклад здійснює навчання і виховання громадян у позаурочний та позанавчальний час.

2.1.2.Позашкільний заклад проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, навчально-тренувальну та організаційну роботу.

2.1.3. Позашкільний заклад входить до освітнього округу міста Вільногірськ, як опорний Позашкільний заклад.

2.1.4. У межах роботи освітнього округу, з метою здійснення профорієнтаційного, допрофільного та профільного навчання загальноосвітні навчальні заклади направляють учнів до Позашкільного закладу. Загальноосвітні навчальні заклади і Позашкільний заклад узгоджують порядок спільної роботи, розклад занять, навчальне навантаження. Загальноосвітні навчальні заклади беруть участь у комплектуванні груп, здійснюють систематичний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять та їх успішність у Позашкільному закладі.

2.1.5. Мета Позашкільного закладу:

- створення єдиного освітнього простору в межах адміністративно-територіальної одиниці та належних умов для забезпечення навчально-виховного  процессу;

- реалізації  допрофільної  підготовки і профільного навчання, розвитку    творчих здібностей, нахилів, обдарувань дітей, впровадження сучасних освітніх технологій.

- створення осередку організаційно-масової, інструктивно-методичної роботи з організації виховного процесу у позашкільний час зі школами, середніми спеціальними і професійними технічними навчальними закладами та вищими навчальними закладами, позашкільними установами різних відомств, громадськістю міста;

- ефективне використання творчого потенціалу педагогічних працівників навчальних закладів;

- спрямування та формування ключових компетентностей старшокласників, набуття ними навичок самостійної науково-практичної, дослідно-пошукової діяльності;

- створення оптимальних умов для інтелектуального розвитку особистості, задоволення інтересів, нахилів та обдарованостей учнів, розумного дозвілля, відпочинку та розваг;

- координація діяльності дитячих і молодіжних суспільних організацій.

2.1.6. У структурі Позашкільного закладу є відділи профільного навчання та дитячої творчості.

2.1.7. Основні завдання відділу профільного навчання:

- створення умов для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів старшої школи в процесі їхньої загальноосвітньої підготовки;

- забезпечення умов для життєвого і професійного самовизнчення старшокласників, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією;

- формування загальнокультурної, соціальної, комунікативної, інформаційної, громадянської, технічної, здоров’язберігаючих компетенцій учнів та допрофесійної діяльності;

- забезпечення наступно-перспективних зв’язків між загальною середньою і професійною освітою відповідно до обраного профілю.

2.1.8. Основні завдання відділу дитячої творчості:

-  виховання громадянина України;

- вільний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду;

- виховання у вихованців, учнів і слухачів патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу, а також інших націй і народів;

- виховання у вихованців, учнів і слухачів шанобливого ставлення до родини та людей похилого віку;

- створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку вихованців, учнів і слухачів;

- пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців, учнів і слухачів;

- організація дозвілля вихованців, учнів і слухачів, пошук його нових форм; профілактика бездоглядності, правопорушень.

2.1.9. Навчання у відділі профільного навчання у 10-11 класах може здійснюватися за напрямами:

- суспільно-гуманітарний;

- природничо-математичний;

- філологічний;

- технологічний;

- художньо-естетичний;

- спортивний.                         

2.1.10. Навчання у відділі дитячої творчості може здійснюватися за напрямами:

- художньо-естетичним,

- науково-технічним,

- туристсько-краєзнавчим,

- соціально-реабілітаційним,

- еколого-натуралістичним,

- гуманітарним.

2.1.11. Позашкільний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством України та цим Статутом.

2.1.12. Режим роботи у відділах профільного навчання та дитячої творчості визначається Позашкільним закладом на підставі нормативно-правових актів згідно з вимогами чинного законодавства України.

2.1.13. У період екологічного лиха та епідемій може встановлюватися особливий режим роботи Позашкільного закладу відповідно до вимог чинного законодавства України.

2.1.14. Діяльність Позашкільного закладу регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік, схвалюється педагогічною радою, затверджується керівником Позашкільного закладу та погоджується з органом управління освітою.

2.1.15. У період канікул та у вихідні дні Позашкільний заклад працює за окремим планом та надає школярам усі наявні можливості для дозвілля та відпочинку, у тому числі концертні виїзди, екскурсії, подорожі, експедиції, збори та інше.

2.1.16. У літній канікулярний час Позашкільний заклад організовує роботу профільного дитячого закладу відпочинку до діяльності якого входе змістовний відпочинок, оздоровлення дітей відділу дитячої творчості та проведення навчальної практики для учнів міжшкільних динамічних профільних груп відділу профільного навчання.

2.2. Навчально-виховний процес у Позашкільному закладі

2.2.1. Навчально-виховний процес у Позашкільному закладі здійснюється відповідно до робочих навчальних планів, складених на основі Типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України.

2.2.2. У відділі профільного навчання навчально-виховний процес здійснюється відповідно до робочих навчальних планів, складених на основі Типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України.

Реалiзацiя годин профiльного та академічного рівнів  iнвapiaнтнoї та варіативної частини здiйснюєтьcя через кооперацiю годин, вилучених iз робочих навчальних планiв загальноосвiтнiх шкiл мiстa, та їх перерозподiлу з урахуванням профiлю навчання та кадрового забезпечення.

У робочому навчальному плані відділу профільного навчання конкретизується  варіативна частина державних стандартів освіти з урахуванням профілів навчання.

Індивідуалізація і диференціація навчання у відділі профільного навчання забезпечуються шляхом реалізації інваріантної та варіативної частини.

Робочі навчальні плани відділу профільного навчання затверджуються органом управління освітою.

Експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани складаються з урахуванням Типових навчальних планів та погоджуються відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відділ профільного навчання забезпечує відповідність рівня загальної середньої освіти державним стандартам освіти, єдність навчання і виховання.

2.2.3. У відділі дитячої творчості навчально-виховний процес здійснюється за навчальним планом, який складається на основі типових навчальних планів, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України.

На основі типових навчальних планів розробляється навчальний план відділу дитячої творчості на навчальний рік з урахуванням мережі гуртків та кількості у них груп, років навчання, тижневого навантаження педагогічних працівників, структури навчального року.

Навчальний план та мережа гуртків на навчальний рік затверджується керівником Позашкільного закладу.

Навчання у відділі дитячої творчості проводиться за програмами від одного року та до кількох років і здійснюється диференційовано відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я у різноманітних організаційних формах: заняття, гурткова робота, клубна робота, урок, лекція, індивідуальні заняття, конференція, семінар, читання, вікторина, концерт, змагання, тренування, репетиція, похід, екскурсія, експедиція, практична робота в лабораторіях, майстернях, на природі та в інших формах.

Заняття можуть проводиться за типовими, адаптованими, модифікованими або авторськими навчальними програмами.

Типова програма затверджується Міністерством освіти і науки України.

Авторська програма створена самостійно педагогом (групою авторів) і належить йому (їм) на правах інтелектуальної власності. Авторські програми розглядаються на засіданні методичної ради та педагогічної ради навчального закладу, рецензуються науковцями комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Дніпропетровської обласної ради і затверджуються департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації.

Модифікована, адаптована програми є продуктом внесення змін до типової або авторської програми. При створенні цих програм педагог враховує специфіку навчального закладу, вік і рівень підготовки дітей, матеріально-технічну базу гуртка. Модифікована, адаптована програми обговорюються на методичній раді Позашкільного закладу та затверджується на методичній раді органу управління освітою.

2.3. Індивідуальне навчання у Позашкільному закладі

2.3.1. Індивідуальна та групова робота у відділі дитячої творчості проводиться відповідно до порядку, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

2.3.2. Індивідуальна та групова робота є однією з форм організації освіти і проводиться з метою розвитку та підтримки обдарованих і талановитих вихованців, здобуття ними практичних навичок та оволодіння знаннями.

До індивідуальної роботи також залучаються вихованці з обмеженими можливостями з метою соціальної адаптації в суспільстві, залучення їх до активної творчої діяльності.

2.3.3. Тривалість тижневих занять, індивідуальних та з групою визначає керівник гуртка згідно з навчальним планом Позашкільного закладу на основі Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України, згідно з навчальною програмою, виходячи з педагогічної, суспільно-економічної доцільності, допустимого навантаження, можливостей бюджету Позашкільного закладу.

2.4. Наповнюваність груп у Позашкільному закладі

2.4.1. У відділі профільного навчання створюються динамічні профільні групи за бажанням учнів, де є матеріально-технічне та професійно-педагогічне забезпечення. Вони можуть функціонувати за наявності не менше 12 учнів у групі.

Протягом навчального року учні мають право переходити із однієї профільної групи в іншу. Це забезпечить умови для самостійного вибору учнями профільних навчальних курсів, випробування власних сил, реалізації їхніх освітніх, професійних інтересів.

2.4.2. У відділі дитячої творчості середня наповнюваність груп становить, як правило, 10-15 вихованців, учнів і слухачів.

Наповнюваність окремих гуртків,  груп установлюється директором Позашкільного закладу залежно від профілю, навчальних планів, програм та можливостей   організації    навчально-виховного, тренувального процесу,   рівня майстерності вихованців, учнів і слухачів і становить не більш як 25 вихованців, учнів і слухачів.

Чисельний склад груп, у яких передбачається індивідуальне навчання, становить від 1 до 5 вихованців.

2.5. Прийом учнів, вихованців, слухачів до Позашкільного закладу

2.5.1. Прийом учнів до відділу профільного навчання для одержання допрофільної та профільної освіти здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють.

2.5.2. Прийом вихованців до відділу дитячої творчості здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють.

Прийом до відділу дитячої творчості може здійснюватися протягом навчального року (в міру закінчення комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань) за бажанням вихованців, учнів, слухачів і за згодою батьків або осіб, які їх замінюють.

До відділу дитячої творчості зараховуються вихованці, учні, слухачі, як правило, від 5 до 18 років.

Для зарахування учнів до спортивних, туристських, хореографічних об’єднань потрібна довідка медичного закладу про відсутність у них протипоказань.

2.6. Навчальний рік у Позашкільному закладі

2.6.1. Навчальний рік у відділі профільного навчання розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Структура навчального року (тривалість навчального тижня, поділ на чверті, семестри) встановлюється відділом профільного навчання  у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з органом управління освітою.

Режим роботи визначається на підставі нормативно-правових актів згідно з вимогами чинного законодавства України.

Загальна тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менш як 30 календарних днів.

2.6.2. Навчальний рік у відділі дитячої творчості починається 1 вересня і закінчується 31 травня.  Тривалість навчального року установлюється Міністерством освіти і науки України.

З 1 до 15 вересня здійснюється комплектування груп, гуртків для першого року навчання та доукомплектування груп другого та наступних років навчання. Цей період вважається робочим часом керівника гуртка.

Заняття основного складу вихованців починаються 15 вересня, закінчуються - 31 травня, за винятком тих колективів, члени яких приймають участь у туристських походах, змаганнях, фестивалях, концертних бригадах тощо.

2.7. Тривалість занять у Позашкільному закладі

2.7.1. У відділі  профільного навчання тривалість навчальних занять становить 45 хвилин.

Режим роботи встановлюється у межах часу, визначеного в установленому  порядку  єдиним  робочим навчальним планом.

Тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 5 хвилин та 25 хвилин для переходу до загальноосвітнього навчального закладу.

2.7.2. У відділі дитячої творчості тривалість одного заняття  визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і   становить   для вихованців, учнів і слухачів:

віком від 5 до 6 років - 30 хвилин;

віком від 6 до 7 років - 35 хвилин;

старшого віку - 45 хвилин.

Короткі перерви  між заняттями (уроками) є робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання і визначаються режимом щоденної роботи відділу дитячої творчості.

2.8. Рівні навчання у Позашкільному закладі

2.8.1.У відділі профільного навчання за характером взаємодії профільного навчання використовуються зовнішні форми організації.

Профільні предмети вивчаються поглиблено і передбачають більш повне опанування понять, законів, теорій; використання інноваційних технологій навчання; організації дослідницької, проектної діяльності; профільної навчальної практики учнів.

Профільні предмети забезпечують також прикладну спрямованість навчання за рахунок інтеграції знань і методів пізнання та застосування їх у різних сферах діяльності, яка визначається специфікою профілю навчання.

Рівень стандарту – обов’язків мінімум змісту  навчальних предметів, який не передбачає подальшого їх вивчення.

Академічний рівень – обсяг змісту достатній для подальшого вивчення предметів у вищих навчальних закладах – визначається для навчальних предметів, які є не профільними, але є базовими або близькими до профільних.

Рівень профільної підготовки – зміст навчальних предметів поглиблений, передбачає орієнтацію на майбутню професію.

Курси за вибором – це навчальні курси, які доповнюють навчальні предмети і входять до складу до профільної підготовки та профільного навчання. Курси за вибором створюються за рахунок варіативного компонента змісту освіти.

Функцією курсів за вибором допрофільної підготовки є формування у школярів правильного вибору профілю навчання.

Вибір курсів за вибором здійснюється учнями добровільно. Ними охоплені усі школярі 8-9 класів. Допрофільні курси за вибором є короткочасними. За змістовим наповненням курси за вибором для до профільної підготовки знайомлять учнів із світом сучасних професій; розширюють знання учнів з шкільних предметів; вчать оцінювати свої можливості щодо способів діяльності.

2.8.2. У відділі дитячої творчості гуртки,  групи та інші творчі об’єднання класифікуються за трьома рівнями:

Початковий рівень – творчі об'єднання загально-розвиваючого спрямування, що сприяють виявленню творчих здібностей дітей, або розвитку їх інтересу до творчої діяльності;

Основний рівень – творчі об'єднання, які розвивають стійкі інтереси дітей та учнівської молоді, дають їм додаткову освіту, задовольняють потреби у професійній орієнтації;

Вищий рівень – творчі об’єднання за інтересами для здібних і обдарованих вихованців, учнів, слухачів.

2.9. Оцінювання навчальних досягнень учнів у Позашкільному закладі

2.9.1. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів відділу профільного навчання  визначаються Міністерством освіти і науки України. 

Облік  навчальних  досягнень  учнів  протягом  навчального року здійснюється у класних  журналах, інструкції про ведення яких затверджуються Міністерством освіти і науки України.

Оцінювання навчальних досягнень учнів міжшкільних динамічних профільних груп здійснюється через систематичний облік знань та фіксується у окремому журналі.

Система оцінювання за семестр будується на виставлені єдиного балу з предмету в загальноосвітній школі та міжшкільній динамічній профільній групі з врахуванням динаміки особистих навчальних досягнень з предмета протягом семестру, важливості теми, тривалості її вивчення, складності змісту.

Результати оцінювання рівня знань, здобутих  учнями  після  закінчення  семестру (навчального   року), проведення державної підсумкової атестації крім журналу повідомляються у загальноосвітній навчальний заклад міста до якого зарахований учень,  з метою перенесення  результатів  оцінювання  до класних  журналів та виставлення єдиного балу з предмету.

2.10. Укладання угод між навчальними закладами

2.10.1. Позашкільний заклад може організовувати роботу своїх гуртків, груп та інших творчих об'єднань у приміщеннях дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів, наукових установ, на базі спортивних будівель і стадіонів відповідно до укладених угод із зазначеними закладами та установами.

11.2. Позашкільний заклад спільно з вищими навчальними закладами, їх кафедрами або філіалами, науково-дослідними інститутами та центрами має право проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить чинному законодавству України.

2.11. Інформаційно-методична робота у Позашкільному закладі

2.11.1. В структурі Позашкільного закладу незалежно функціонують  інформаційно-методична служба та відділ організаційно-масовий.

2.11.2. Інформаційно-методична служба готує методичну базу виховного процесу, працює з педагогічними кадрами і координує діяльність дитячих та юнацьких громадських організацій, вивчає, опрацьовує, удосконалює та розповсюджує передовий педагогічний досвід.

2.11.3. Відділ організаційно-масовий організовує змістовне дозвілля вихованців закладу та школярів, учнівської молоді міста.

2.11.4. У Позашкільному закладі можуть функціонувати методичні об’єднання, відділи, відділення, що охоплюють учасників навчально-виховного процесу та спеціалістів певного професійного спрямування. Методичні об’єднання створюються у Позашкільному закладі для координації науково-методичної, організаційної та практичної діяльності Закладу з питань здобуття вихованцями, учнями, слухачами позашкільної освіти за різними напрямами.

2.11.5. Методична робота, спрямована на удосконалення навчальних програм, змісту форм і методів роботи об'єднань, підвищення педагогічної фахової майстерності працівників Позашкільного закладу у проведенні позашкільної роботи, а також відповідно попиту надається допомога педагогічним колективам шкіл, позашкільних установ, дитячим та молодіжним громадським організаціям.

2.12. Організаційно-масова робота у Позашкільному закладі

2.12.1. Позашкільний заклад організовує та проводить різноманітні міські масові заходи для вихованців Позашкільного закладу, школярів і молоді міста: свята, змагання, конкурси, огляди творчості, виставки, фестивалі тощо; створює умови для розваг, відпочинку, спілкування учнів та їх батьків, використовує усі засоби емоційного впливу з урахуванням вікових особливостей дітей; здійснює пошук сучасних форм організації дозвілля; підтримує суспільно значущі акції, ініціативи та рухи.

2.12.2. У масовій роботі Позашкільний заклад взаємодіє з родиною, громадськими організаціями, навчальними закладами, з іншими позашкільними та культурно-освітніми закладами різних відомств.

2.13. Документи про позашкільну освіту

2.13.1. За результатами навчання у відділі дитячої творчості учневі, вихованцю, слухачу який склав кваліфікаційні іспити, в установленому порядку може видаватися свідоцтво (посвідчення).

 

ІІІ. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

3.1. Учасниками навчально-виховного процесу у Позашкільному закладі є:

- вихованці, учні;

- директор, заступники директора Позашкільного закладу;

-педагогічні працівники, спеціалісти, залучені до навчально-виховного процесу;

- батьки або особи, які їх замінюють.

3.2. Права учнів, вихованців:

3.2.1. Учні відділу профільного навчання мають гарантоване державою право на:

-доступність і безоплатність профільної освіти у Позашкільному закладі;

-вибір форми навчання, профільного напряму, факультативів, спецкурсів, позакласних занять;

-безпечні і нешкідливі умови навчання та праці;

-користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною базою Позашкільного закладу;

-участь в різних видах навчальної, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;

-отримання додаткових, у тому числі, платних навчальних послуг;

-перегляд результатів оцінювання навчальних досягнень з усіх предметів інваріантної та варіативної частини навчального плану;

-участь в роботі органів громадського самоврядування Позашкільного закладу;

-повагу людської гідності, вільне вираження поглядів, переконань;

-захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.

3.2.2. Вихованці відділу дитячої творчості мають гарантоване державою право на:

- здобуття позашкільної освіти відповідно до їх здібностей, обдарувань, уподобань та інтересів;

- добровільний вибір виду діяльності;

- навчання у декількох гуртках, групах та інших творчих об’єднаннях;

- безпечні та нешкідливі умови навчання та праці;

-користування навчально-виробничою, матеріально-технічною, культурно-спортивною та оздоровчою базою Позашкільного закладу;

- участь у різних видах навчальної та науково-практичної роботи, у конференціях, олімпіадах, спортивних змаганнях, виставках, конкурсах та інших масових заходах;

- вільне вираження поглядів, переконань;

- захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.

3.3. Учні, вихованці, слухачі  Позашкільного закладу зобов’язані:

- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом загальної середньої освіти;

- підвищувати свій загальний культурний рівень;

- дотримуватися морально-етичних норм;

- брати участь у пошуковій та науковій діяльності, передбаченій навчальними програмами та навчальними планами Позашкільного закладу, цим Статутом;

- дотримуватися вимог законодавства України, моральних, етичних норм, поважати честь і гідність інших учнів та працівників Позашкільного закладу;

- виконувати вимоги педагогічних та інших працівників Позашкільного закладу відповідно до цього Статуту та правил внутрішнього трудового розпорядку Позашкільного закладу;

- брати участь у різних видах трудової діяльності;

- дбайливо ставитися до державного, громадського і особистого майна, майна інших учасників навчально-виховного процесу Позашкільного закладу;

- дотримуватися вимог цього Статуту, правил внутрішнього трудового розпорядку  Позашкільного закладу;

- дотримуватися правил особистої гігієни.

3.4. Педагогічні працівники Позашкільного закладу

3.4.1. Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дає змогу виконувати професійні обов’язки в Позашкільному закладі.

3.4.2.До педагогічної діяльності у Позашкільному закладі не допускаються особи, яким вона заборонена за медичними показаннями, за вироком суду. Перелік медичних протипоказань щодо провадження педагогічної діяльності встановлюється чинним законодавством України.

3.4.3. Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних та інших працівників Позашкільного закладу, інші трудові відносини регулюються законодавством про працю, Законами України «Про освіту» (зі змінами), «Про позашкільну освіту»,  «Про загальну середню освіту» (зі змінами), та іншими законодавчими актами України.

3.4.4. У відділі профільного навчання педагогами є вчителі   загальноосвітніх навчальних закладів міста, які мають відповідну освіту, високий рівень професійної фахової майстерності та рекомендовані міськими методичними об’єднаннями вчителів предметників.

3.4.5. До роботи в міжшкільних динамічних профільних групах можуть залучатися педагогічні працівники вищих навчальних закладів за умови спільної угоди між вищими навчальними закладами та Позашкільним закладом.

3.4.6. До проведення факультативних занять,  допрофільних спецкурсів, курсів за  вибором, занять у спортивних гуртках та спортивних секціях можуть залучатися працівники загальноосвітніх шкіл міста, закладів культури,   охорони   здоров'я, фізичної  культури і спорту на договірних умовах відповідно до чинного законодавства України.

3.5.  Педагогічні працівники Позашкільного закладу мають право на:

  • внесення керівництву Позашкільного закладу та органу управління освіти пропозиції щодо поліпшення навчально-виховного процесу, подання на розгляд керівництву Позашкільного закладу та педагогічної ради пропозиції про моральне та матеріальне заохочення вихованців, гуртківців, застосування стягнень до тих, хто порушує правила внутрішнього трудового розпорядку, що діють у Позашкільному закладі;

  • вибір форм підвищення педагогічної кваліфікації;

  • участь у роботі методичних об’єднань, нарад, зборів, інших органів самоврядування Позашкільного закладу, в заходах, пов’язаних з організацією навчально-виховної роботи;

  • проведення в установленому порядку дослідницько-експериментальної, пошукової роботи;

  • вибір педагогічно-обгрунтованих форм, методів, засобів роботи з вихованцями, гуртківцями;

  • захист професійної честі, гідності відповідно до чинного законодавства;

  • соціальне та матеріальне заохочення за досягнення вагомих результатів у виконанні, покладених на них завдань;

  • на соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до вимог чинного законодавства України;

  • об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена чинним законодавством України;

  • порушувати питання захисту прав, професійної та людської честі і гідності.

3.6. Педагогічні працівники Позашкільного закладу зобов’язані:

  • виконувати навчальні плани та програми;

  • надавати знання, формувати вміння і навички з різних напрямів позашкільної освіти диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей гуртківців;

  • сприяти розвиткові інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей гуртківців відповідно до їх задатків та запитів, а також збереженню здоров’я;

  • визначати мету та конкретні завдання позашкільної освіти гуртківців, вибирати адекватні засоби їх реалізації;

  • здійснювати педагогічний контроль за дотриманням вихованцями морально-етичних норм поведінки, правил внутрішнього трудового розпорядку Позашкільного закладу, вимог інших документів що регламентують організацію навчально-виховного процесу;

  • дотримуватися педагогічної етики, поважати гідність дитини, захищати її від будь-яких форм фізичного, психічного насильства;

  • виховувати своєю діяльністю повагу до принципів загальнолюдської моралі;

  • берегти здоров’я вихованців, захищати їх інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя;

  • виховувати повагу до батьків, жінки, старших за віком, до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань народу України;

  • постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;

  • вести документацію, пов’язану з виконанням посадових обов’язків (журнали, плани роботи тощо);

  • виховувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

  • дотримуватися вимог Статуту Позашкільного закладу, виконувати правила внутрішнього розпорядку та посадові обов’язки;

  • брати участь у роботі педагогічної ради Позашкільного закладу;

  • виконувати накази і розпорядження керівника Позашкільного закладу, органу управління освіти, комунального закладу «Міський методичний центр» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області.

3.7. Розклад уроків та занять у Позашкільному закладі

3.7.1. Розклад уроків у відділі профільного навчання складається відповідно до робочого навчального плану з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується керівником Позашкільного закладу.

3.7.2. Розклад занять у відділі дитячої творчості складається згідно навчального плану з урахуванням найбільш сприятливих умов режиму праці та відпочинку школярів.

3.8.  Обсяг та розподіл педагогічного навантаження

3.8.1. У відділі профільного навчання обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається відповідно до вимог чинного законодавства України керівником Позашкільного закладу і затверджується органом управління освітою.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише в разі зміни кількості годин для вивчення окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням вимог чинного законодавства України про працю.

3.8.2. У відділі дитячої творчості обсяг педагогічного навантаження визначається відповідно до вимог чинного законодавства України керівником Позашкільного закладу і затверджується органом управління освітою.

Перерозподіл або зміна педагогічного навантаження протягом навчального року здійснюється керівником Позашкільного закладу у разі зміни кількості годин за окремими навчальними програмами, що передбачаються робочим навчальним планом, а також за письмовою згодою педагогічного працівника, з дотриманням законодавства про працю.

3.9. Відволікання педагогічних працівників Позашкільного закладу від виконання професійних обов’язків

3.9.1. Не допускається відволікання педагогічних працівників Позашкільного закладу від виконання професійних обов’язків, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.

3.10. Атестація педагогічних працівників Позашкільного закладу

3.10.1. Педагогічні працівники Позашкільного закладу підлягають атестації, як правило, один раз на п’ять років відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

3.11. Батьки вихованців, учнів, слухачів та особи, які їх замінюють, мають право:

  1. Обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування Позашкільного закладу;

  2. Звертатися до органів управління освітою, керівника Позашкільного закладу та органів громадського самоврядування Позашкільного закладу з питань навчання та виховання дітей;

  3. Приймати рішення про участь дитини в інноваційній діяльності Позашкільного закладу;

  4. Брати участь  у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Позашкільного закладу;

  5. Захищати законні інтереси вихованців, учнів, гуртківців в органах громадського самоврядування Позашкільного закладу та у відповідних державних, судових органах.

 

.

ІV. УПРАВЛІННЯ ПОЗАШКІЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

 

4.1. Керівництво Позашкільним закладом здійснює його директор. Керівником Позашкільного закладу може бути громадянин України, який має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менш як три роки, успішно пройшов атестацію керівних кадрів навчальних закладів у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

4.2. Керівник Позашкільного закладу призначається на посаду та звільняється з посади у відповідності до вимог чинного законодавства України.

4.3. Керівник Закладу:

- здійснює керівництво оперативне керівництво всією поточною діяльністю Позашкільного закладу, педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку педагогічних кадрів;

- за погодженням з органом управління освітою призначає та звільняє своїх заступників, самостійно приймає на роботу та звільняє педагогічних працівників, обслуговуючий персонал у відповідності до вимог чинного законодавства України;

- затверджує внутрішні положення Закладу;

- створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників Позашкільного закладу;

- організовує навчально-виховний процес у Позашкільному закладі;

- забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів;

- відповідає за дотримання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, за якість і ефективність роботи педагогічного колективу Позашкільного закладу;

- створює необхідні умови для проведення виховної роботи у Позашкільному закладі;

- забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, соціального захисту учнів, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, вимог техніки безпеки, охорони праці, цивільного захисту дітей і працівників Позашкільного закладу у відповідності до вимог чинного законодавства України;

- розпоряджається в установленому порядку майном, коштами Позашкільного закладу і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази Позашкільного закладу;

- діє від імені Позашкільного закладу, представляє його в державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

- підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів Позашкільного закладу;

- сприяє залученню діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників підприємств, установ, організацій до навчально-виховного процесу, керівництва учнівськими об’єднаннями за інтересами;

- забезпечує реалізацію права учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

- вживає заходів до запобігання вживанню учнями алкоголю, наркотиків;

- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;

- затверджує план роботи Позашкільного закладу;

- затверджує штатний розпис Позашкільного закладу;

- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку Позашкільного закладу, посадові та робочі інструкції працівників Позашкільного закладу за погодженням з профспілковим комітетом;

- щороку звітує про навчально-виховну, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність Позашкільного закладу відповідно до вимог чинного законодавства України;

- виконує інші дії, що входять до цього Статуту, посадової інструкції, рішення Засновника, органу управління освітою та міської методичної служби згідно з вимогами чинного законодавства України.

4.4. Колегiальним органом управлiння Позашкільним закладом є педагогiчна рада.  

4.4.1. Керівник Позашкільного закладу є головою педагогічної ради - постійно діючого колегіального органу управління Позашкільним закладом.

4.4.2. Засідання педагогічної ради проводяться за потреби, але не менш як три рази на рік.

4.4.3. Педагогічна рада розглядає питання:

- визначає стратегічну лінію діяльності Позашкільного закладу, розробляє тактичні дії навчально-виховного процесу;

- мобілізує педагогічний колектив Позашкільного закладу на підвищення рівня навчальної, тренувальної, виховної, психологічної, організаційно-масової та інструктивно-методичної роботи;

- приймає активну участь у запровадженні в практику діяльності Позашкільного закладу досягнень педагогічної науки та передового досвіду, ефективних методів навчання та виховання;

-розглядає плани, підсумки  і актуальні питання навчальної, тренувальної, організаційно-масової та інформаційно-методичної роботи Позашкільного закладу, його структурних підрозділів, гуртків, груп та інших творчих об’єднань;

- розглядає питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог, забезпечення техніки безпеки, охорони праці;

- затверджує атестаційні характеристики педагогічних працівників Позашкільного закладу, розглядає підсумки атестації та заслуховує відповіді про виконання рекомендацій, обговорює питання розстановки та правильного використання педагогічних кадрів;

4.4.4. Педагогічна рада складається: з директора Позашкільного закладу (голова ради), його заступників, завідувача відділу, керівників гуртків, культорганізатора, представників батьківської громадськості, акомпаніатора, представників дитячих колективів.

На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники шкіл, позашкільних закладів інших відомств, громадських організацій, творчих спілок, трудових колективів, батьки учнів та інші представники.

Педагогічна рада обирає із свого складу секретаря ради строком на І навчальний рік.

4.4.5. Засідання педагогічної ради проводяться не рідше 3 разів на рік. У разі необхідності можуть скликатися позачергові засідання педагогічної ради. На засіданнях педагогічної ради ведуться протоколи, у яких стисло відображається зміст питань, які обговорюються, виступи членів ради та постанови з даного питання. Протоколи підписують голова та секретар педагогічної ради та зберігаються в справах Позашкільного закладу.

Рішення педагогічної ради приймаються відкритим голосуванням, більшістю голосів при наявності на засіданні не менш ніж 2/3 його членів. При рівній кількості голосів рішучим є голос голови ради.

Рішення, прийняті педагогічною радою, обов'язкові для усіх працівників Позашкільного закладу. Організацію роботи та контроль за виконанням рішень та рекомендацій педагогічної ради здійснює директор Позашкільного закладу. На чергових засіданнях він доповідає про результати цієї роботи.

4.5. Органом громадського самоврядування Позашкільного закладу є загальні збори (конференція) колективу, що скликаються не менш як один раз на рік.

Право скликати загальні збори  колективу надається керівнику Позашкільного закладу за потребою (або вимогою) учасників навчально-виховного процесу, адміністрації Позашкільного закладу, батьківського комітету, органу управління освітою. Загальні збори заслуховують звіт керівника про здійснення керівництва Позашкільного закладу, розглядають питання навчально-виховної, методичної, економічної і фінансово-господарської.

За рішенням зборів створюється Рада Позашкільного закладу, яку очолює голова з числа працівників Позашкільного закладу. Засідання Ради є правомірним, коли в ньому бере участь не менш 2/3 її членів. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Ради. Рішення Ради мають рекомендаційний характер.

Рада Позашкільного закладу:

- організує виконання рішень зборів колективу Позашкільного закладу;

- здійснює контроль за реалізацією пропозицій та критичних зауважень членів колективу Позашкільного закладу;

- разом з директором (за необхідністю) представляє інтереси Позашкільного закладу в громадських та державних організаціях;

- приймає участь в атестації педагогічних працівників, вносить пропозиції про підвищення їх кваліфікації, представляє до різних видів заохочень, виступає з ініціативою розірвання трудових договорів з особами, які не відповідають займаній посаді;

- в межах чинного законодавства приймає необхідні міри, що захищають працівників та адміністрацію Позашкільного закладу від необґрунтованого втручання в їх професійну діяльність, обмеження їх самостійності;

- контролює використання позабюджетних коштів Позашкільного закладу;

- Рада Закладу збирається не рідше 4 раз на рік;

- члени Ради виконують обов'язки на громадських засадах.

4.6. Основною формою державного контролю за діяльність Позашкільного закладу є державна атестація, яка проводиться не рідше одного разу на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України. Результати державної атестації оприлюднюються.

Позачергова атестація проводиться, як виняток, лише за рішенням Міністерства освіти і науки України за поданням органу громадського самоврядування Позашкільного закладу та органу управління освітою.

У період між атестацією проводяться перевірки (інспектування) Позашкільного закладу з питань, пов’язаних з його навчально-виховною діяльністю. Зміст, види і періодичність цих перевірок визначаються залежно від стану навчально-виховної роботи.  

 

V. МАЙНО ПОЗАШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

5.1. Майно Позашкільного закладу складають основні фонди та оборотні засоби, а також інші матеріальні цінності, які знаходяться на балансі Позашкільного закладу.

5.2. Майно Позашкільного закладу є комунальною власністю територіальної громади міста Вільногірськ і закріплене за ним на праві оперативного управління. Позашкільний заклад володіє та користується майном, що знаходиться в його управлінні. Розпорядження майном здійснюється відповідно до положень чинного законодавства України.

5.3. Позашкільний заклад має право здійснювати всі дії, пов’язані з володінням і користуванням основними фондами, а також здійснювати передачу в оренду та списання основних фондів згідно з вимогами чинного законодавством України.  

 

 

VІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

ТА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

ПОЗАШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

6.1.Матеріально-технічна база Позашкільного закладу включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі Позашкільного закладу.

6.2.Фінансово-господарська діяльність Позашкільного закладу проводиться відповідно до Бюджетного кодексу України, Законів України «Про освіту» (зі змінами), «Про позашкільну освіту» (зі змінами), інших нормативно-правових актів України та Статуту Позашкільного закладу.

6.3.Фінансово-господарська діяльність Позашкільного закладу проводиться на основі кошторису, який складається і затверджується відповідно до вимог чинного законодавства України.

          Джерелами фінансування Позашкільного закладу є:

          -кошти міського бюджету;

 -кошти, отримані за надання платних освітніх послуг;

          -кошти фізичних, юридичних осіб;     

          -доходи від передачі в оренду приміщень, споруд, обладнання;

          -благодійні внески юридичних та фізичних осіб;

          -інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

6.4.Штатний розпис Позашкільного закладу затверджується згідно з вимогами чинного законодавства України на основі Типових штатних нормативів позашкільних навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України.  

6.5.Порядок діловодства, бухгалтерського обліку та статистичної звітності у Позашкільному закладі здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

6.6.Позашкільний заклад має право згідно із вимогами чинного законодавства України придбавати та орендувати необхідне обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, фінансувати за рахунок власних коштів заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов працівників Позашкільного закладу.

6.7. Позашкільний заклад має право надавати платні послуги у сфері освітньої діяльності відповідно до вимог чинного законодавства України.

6.8. Позашкільний заклад несе відповідальність за збереження та ефективне використання майна.

6.9. Шкода, заподіяна учнями, вихованцями, слухачами Позашкільному закладу, відшкодовується відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

VІІ. ДІЯЛЬНІСТЬ ПОЗАШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ У РАМКАХ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

 

7.1. Позашкільний заклад за наявності належної матеріально-технічної та

 соціально-культурної бази, відповідного фінансування має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до вимог чинного законодавства України прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.

Позашкільний заклад має право відповідно до вимог чинного законодавства України укладати договори про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.

7.2.Участь Позашкільного закладу у міжнародних програмах, проектах, учнівському та педагогічному обміні здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

VІІІ. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЕДІЯЛЬНОСТІ У ПОЗАШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

8.1. Позашкільний заклад зобов’язаний додержуватись вимог Кодексу Законів про працю України, Законів України «Про освіту» (зі змінами), «Про охорону дитинства» (зі змінами), «Про охорону праці» (зі змінами) та інших нормативних документів з питань забезпечення заходів, впровадження комплексного підходу до організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у Позашкільному закладі та створення комфортних умов  праці для працівників, учнів, вихованців та слухачів Позашкільного закладу.

8.2.Відповідальність за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників, учнів, вихованців та слухачів покладається на керівника Позашкільного закладу.

8.3.Керівник Позашкільного закладу  здійснює систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил протипожежної і особистої безпеки у всіх приміщеннях установи.

8.4.Керівник та відповідальні особи Позашкільного закладу відповідно до повноважень  забезпечують контроль за роботою працівників, які вживають залежно від розміру та характеру їх діяльності організаційні заходи з безпеки, гігієни праці та оточуючого середовища, проводять необхідний інструктаж та підготовку, враховуючи функції та властивості педагогічного, обслуговуючого та технічного персоналу.

8.5.Позашкільний заклад несе відповідальність згідно з вимогами чинного законодавства України за шкоду, заподіяну працівникові каліцтвом або іншими ушкодженнями здоров’я, пов’язаними з виконанням ним трудових обов’язків.

 

ІХ. ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

 

9.1. Позашкільний заклад здійснює військовий облік та мобілізаційні заходи згідно з вимогами чинного законодавства України.

9.2.  Призов на строкову військову службу педагогічних працівників, які мають вищу педагогічну освіту і основним місцем роботи яких є Позашкільний заклад, здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

9.3. Позашкільний заклад здійснює заходи з цивільного захисту згідно з вимогами чинного законодавства України.

9.4. Відповідальність за організацію роботи з військового обліку та цивільного захисту покладається на керівника Позашкільного закладу.

 

X. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ПОЗАШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

10.1.Контроль за діяльністю Позашкільного закладу здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

10.2.Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з навчально-виховним процесом, проводиться відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

XI. СТВОРЕННЯ,  РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ  ПОЗАШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

11.1.Створення, реорганізація та ліквідація Позашкільного закладу здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

ХІІ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

12.1.Цей Статут набуває чинності після його затвердження та реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України, в уповноважених органах.

12.2.Зміни та доповнення до Статуту Позашкільного закладу  вносяться у порядку, встановленому для його прийняття, та набувають чинності після їх затвердження та реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України,  в уповноважених органах.

Комунальний заклад
"Центр профільного навчання та дитячої творчості"
bottom of page