
ГУРТОК "КРЕАТИВ"








ГУРТОК "В'ЯЗАННЯ ГАЧКОМ"















ГУРТОК ""










ГУРТОК "В`ЯЗАННЯ ГАЧКОМ"
Дива у нашому житті трапляються не тільки в казках. Треба лише придивитися, і ми побачимо як вони народжуються на наших очах.
Одним із таких див по праву можна назвати мистецтво в'язання гачком.
В'язання - це творча робота, до того ж робота приємна і зовсім не утомлива.
Давно відомо, що в'язання не лише відганяє похмурі думки, але і сприяє гарному настрою. Адже результат праці - красиво зв'язана річ - приносить повне задоволення.
В'язання – це відпочинок. А всім відомо, що відпочинок сприяє гарному настрою, а отже, і підвищенню тонусу. Він запобігає стомленню, оберігає крихкі нервові клітини від виснаження.
А чи знаєте Ви що в'язання може надавати лікувальну дію? Багато медиків вважають, що рукоділля взагалі, а в'язання зокрема, надзвичайно благотворно діють на психіку людини.
В'язання є одним з найпоширеніших видів рукоділля, а в'язання гачком легко може освоїти навіть дитина. В'язати можна будь-які предмети та одяг.
Де брати узори, схеми і ідеї? Існують цілі магазини, де виставлені рукодільні речі, безліч друкарських видань, глянцевих журналів по в'язанню. Всі вони при перегляді приносять справжнє задоволення.
Почерпнути натхнення можна, звичайно ж, і у професіоналів. Тим більше, коли поруч наставник з багаторічним досвідом та цікавими ідеями.
Багато років поспіль в Центрі профільного навчання та дитячої творчості працює гурток «В'язання гачком» під керівництвом Коршок Світлани Володимирівни. Вироби педагога та її вихованців – це справжні шедеври…
Методист КЗ «ЦПНДТ» Ковбанюк Н.О.




ГУРТОК "КРЕАТИВ"
Креатив (англ. Creative) – визначення, що характеризує продукт діяльності людини, створений способом, що відрізняється від аналогічних, новизною підходу та творчим рішенням. А фактично «креатив» — це синонім слова «творчість».
Вже багато років на базі КЗ «ЦПНДТ» працює гурток-студія саме з такою інтригуючою назвою «КРЕАТИВ». Різним видам традиційного та сучасного декоративно-ужиткового (прикладного) мистецтва навчає дітей на заняттях студії талановитий педагог, справжній майстер своєї справи – Довбня Лариса Валеріївна.
Людина з давніх-давен захоплювалася красивими речами і намагалася зробити середовище навколо себе гарним і комфортним. Саме це й дало початок розвитку декоративно-ужиткового мистецтва – одного з найдавніших видів мистецтв. Воно забезпечує практичні потреби людини і водночас задовольняє її прагнення до краси.
Сьогодні декоративно-ужиткове мистецтво — це галузь декоративного мистецтва зі створення художніх виробів, що мають практичне застосування, а також художнє оброблення (оздоблення) побутових предметів (меблів, тканини, знарядь праці, одягу, посуду, прикрас, іграшок та інших виробів). «Декоративне» — означає «прикрашати», а «ужиткове» — те, що речі мають практичне застосування (ужиток), а не лише є предметом естетичної насолоди.
Цей вид мистецтва перебуває в безперервному розвитку, а унікальні вироби, виготовлені майстрами або власноруч, надзвичайно популярні. Також поступово відроджуються забуті традиційні технології виготовлення виробів та виникають і поширюються нові сучасні техніки.
Види декоративно-ужиткового мистецтва різноманітні: художня обробка деревини та металу, вишивка й розпис тканини, плетіння із соломи чи лози, вироби з кістки, каменю, скла, глини, оброблення дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, виготовлення іграшок, виробів із бісеру та багато іншого.
І саме на заняттях студії «Креатив» наші вихованці вчаться виготовляти та оздоблювати вироби в традиційних та сучасних техніках і технологіях даного виду мистецтва.
Методист КЗ «ЦПНДТ» Ковбанюк Н.О.



