Режим роботи
комунального закладу
«Центр профільного навчання та дитячої творчості»
Вільногірської міської ради Дніпропетровської області
у 2024/2025 навчальному році
І. Загальні положення
З 02 вересня 2024 року комунальний заклад «Центр профільного навчання та дитячої творчості» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області функціонує в режимі воєнного стану.
Освітній процес запроваджується в змішаному режимі згідно Порядку створення безпечного освітнього середовища в закладах загальної середньої, позашкільної освіти та інклюзивно-ресурсного центру Вільногірської міської ради Дніпропетровської області на 2024/2025 навчальний рік в умовах воєнного стану в Україні» (рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради від ___ серпня 2024 року за № _______________).
Згідно вище зазначеного Порядку, організація освітньої діяльності КЗ «ЦПНДТ», відбувається за рішенням педагогічної ради закладу освіти за змішаною формою навчання у 2024/2025 навчальному році (як до початку навчального року, так і упродовж нього) та діє тільки під час воєнного стану в Україні.
Протягом 2024/2025 навчального року в залежності від певних умов та у випадку настання надзвичайних або інших обставин в закладі позашкільноїосвіти можливий перехід зі змішаної форми навчання на дистанційну та очну форми навчання.
ІІ. Мета і завдання створення безпечного освітнього середовища в закладі позашкільної освіти на 2024/20245 навчальний рік в умовах воєнного стану в Україні за змішаною формою навчання
Метою та завданнями КЗ «ЦПНДТ» є:
-
налагодження ефективної комунікації учасників освітнього процесу;
-
зарахування до закладу позашкільної освіти дітей дошкільного та шкільного віку із числа внутрішньо переміщених осіб за місцем тимчасового проживання;
-
організація освітнього процесу для учнів за змішаною формою навчання;
-
своєчасне надання директором запиту до засновника щодо наявності проблем і можливих шляхів їх вирішення;
-
створення безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу;
-
створення умов для підвищення фахового рівня педагогічних працівників щодо організації освітнього процесу за змішаною формою організації освітнього процесу й надання педагогічної підтримки дітям шкільного віку, у тому числі й з особливими освітніми потребами, їхнім батькам;
-
здійснення інформаційної підтримки та психологічного супроводу учасників освітнього процесу;
-
застосування інструментів управлінської діяльності для вирішення надзвичайних ситуацій.
ІІІ. Режим роботи в закладі позашкільної освіти визначено для організації освітнього процесу за змішаною формою навчання у 2024/2025 навчальному році на період воєнного стану в України
Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, перехід протягом 2024/2025 навчального року на період воєнного стану в України на дистанційну, змішану та очну форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу позашкільної освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, відповідно до нормативних документів закладу позашкільної освіти та результатів анкетування батьків учнів.
На період воєнного стану в України у 2024/2025 навчальному році для організації позашкільної роботи визначено КЗ «ЦПНДТ» у якому працюють два відділи: дитячої творчості та профільного навчання за змішаною формою навчання.
Відділ профільного навчання:
Переведення учнів із одного профіля до іншого протягом 2024/2025 навчального року на період воєнного стану в України здійснюється за наказом керівника КЗ «ЦПНДТ» на підставі особистої заяви повнолітньої особи або одного з батьків та/або осіб, що їх замінюють.
Навчальний процес у відділі профільного навчання для учнів 10-11 класів здійснюється у одну зміну (вівторок та четвер) згідно розкладу занять затвердженим директором закладу позашкільної освіти.
Режим роботи відділу профільного навчання:
вівторок: з 8:00 - 14.40, учні 11 -х класів
четвер: з 8:00 - 14.40, учні 10 -х класів
Тривалість уроків 45 хвилин.
Робочий навчальний план на 2024/2025 навчальний рік для 10-11-х класів розроблений за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 року № 408 (зі змінами).
Учні 11 класів міжшкільних динамічних профільних груп працюють за 7-ма профілями навчання: фізичний, економіко-географічний, правовий, історичний, біолого-хімічний, української філології, зарубіжної філології.
Учні 10-х класів міжшкільних динамічних профільних груп працюють за 7-ма профілями: фізичний, економіко-географічний, правовий, історичний, біолого-хімічний, української філології, зарубіжна філологія.
Відділ дитячої творчості:
Тривалість робочого дня керівників гуртків визначається їхнім тижневим педагогічним навантаженням і розкладом занять.
Комплектування гуртків, груп здійснюється у період з 02 по 13 вересня 2024 року, який вважається робочим часом керівників гуртків КЗ «ЦПДНТ».
Відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 за №433, середня наповнюваність гуртків, груп, становить 10-15 вихованців. У гуртку з хореографії – до 20 вихованців у одній групі.
Заняття проводять у період з 10.00 до 20.00 години відповідно до затвердженого розкладу занять.
Тривалість одного заняття в КЗ «ЦПДНТ» визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку, допустимого навантаження для різних вікових категорій. Для вихованців віком від 5 до 6 років - 30 хвилин, від 6 до 7 - 35, усіх інших - 45 хвилин.
У канікулярні дні КЗ «ЦПДНТ» працює за окремим планом, затвердженим директором.
КЗ «ЦПДНТ» організовує роботу гуртків «Пішохідний туризм» у приміщенні Вільногірського Ліцею №4 та «Козацько лицарський гарт» у приміщенні Вільногірського Ліцею №2 відповідно до укладеного договору.
Під час освітнього процесу в режимі очного навчання використовується найпростіше укриття ПМСД, в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення.
Робочий час: адміністрації закладу позашкільної освіти (заступники директора, методист, завідувач господарством, головний бухгалтер), а також діловод, культорганізатор, акомпаніатор, педагогічні працівники, обслуговуючий персонал, визначається графіками роботи, затвердженими директором закладу за погодженням з профспілковим комітетом.
Тривалість робочого тижня для педагогічних працівників встановлюється відповідно до тарифікації, тижневого навантаження і розкладу занять.
Для педагогічних працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Другий вихідний день надається у відповідності до розкладу занять та тижневого навантаження педагогів.
При п'ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, або графіками змінності, які затверджує директор закладу за погодженням з профспілковим комітетом закладу з додержанням тривалості робочого тижня.
Тривалість робочого тижня встановлюється для адміністрації закладу позашкільної освіти, методиста, спеціалістів, обслуговуючого персоналу - 40 годин на тиждень. Обідня перерва надається через чотири години після початку роботи. Тривалість робочого часу культорганізатора та акомпаніатора - 24 години.
ІV. Структура та організація діяльності закладу позашкільної освіти
в умовах воєнного стану в Україні
Освітній процес в закладі позашкільної освіти на 2024/2025 навчальний рік в умовах воєнного стану в Україні за змішаною формою навчання розпочинається з 02.09.2024 року і до завершення воєнного стану чи загострення ситуації в межах області.
Освітній процес за змішаною формою навчання у КЗ «ЦПНДТ» для учнів 10-11 класів (профільні групи) відбувається за єдиним розкладом занять, погодженим із закладами освіти Вільногірських ліцеїв № 2,3,4,5.
Структура навчального року:
І семестр
-
2 вересня – 27 грудня 2024 року (тривалість 16 тижнів)
-
І чверть: 2 вересня – 25 жовтня
-
ІІ чверть: 4 листопада – 27 грудня
Осінні канікули:
-
26 жовтня – 3 листопада 2024 (9 днів)
Зимові канікули:
-
28 грудня 2024 – 12 січня 2025 (15 днів)
ІІ семестр
-
13 січня – 13 червня 2025 року (тривалість 21 тиждень)
-
ІІІ чверть: 13 січня – 21 березня
-
ІV чверть: 31 березня – 13 червня
Весняні канікули:
-
22 березня – 30 березня 2025 (9 днів)
Тривалість навчання
-
І чверть – 40 днів
-
ІІ чверть – 35 днів
-
ІІІ чверть – 50 днів
-
ІV чверть – 50 днів
-
Всього канікул: 33 дні
-
Всього тривалість навчального року: 175 днів
КЗ «ЦПНДТ» використовує відповідно до договору оренди захисної споруди найпростіше укриття комунального підприємства «Вільногірський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області як найпростіше укриття для учасників освітнього процесу.
Під час оголошення тривоги, в обов’язковому порядку учні, вихованці у супроводі педагогів крокують до місць найпростішого укриття (комунальне підприємство «Вільногірський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області», вул. ім.Ю.М.Устенка, 19).
V. Організація освітнього процесу КЗ «ЦПНДТ» в умовах воєнного стану
Рекомендації для педагогів:
Створювати умови для отримання якісної освіти усіма учнями, які відвідують КЗ «ЦПНДТ», а саме: проводити освітню, просвітницьку, роз’яснювальну роботу серед батьків або осіб, які їх замінюють, про важливість організації освітнього процесу з використанням різних форм організації освітнього процесу; мотивувати здобувачів освіти та їхніх батьків на співпрацю та успіх із педагогами закладу позашкільної освіти.
Неухильно дотримуватись інструкцій щодо дій персоналу з цивільного захисту, які регламентують дії у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та Плану реагування на надзвичайні ситуації педагогічних працівників закладу освіти.
Неухильно виконувати «Алгоритм дій учасників освітнього процесу в закладі позашкільної освіти під час воєнного стану».
В обов’язковому порядку підтримувати телефонний зв’язок з батьками здобувачів освіти щодо місця перебування та стану здоров’я дітей.
Рекомендації для батьків здобувачів освіти:
В повній мірі усвідомлювати ступінь відповідальності за життя та здоров’я дітей під час воєнного стану в Україні.
Співпрацювати з педагогічними працівниками закладу позашкільної освіти щодо організації освітнього процесу дітей дошкільного та шкільного віку в умовах воєнного стану. Неухильно виконувати «Алгоритм дій учасників освітнього процесу в закладі позашкільної освіти під час воєнного стану».
В обов’язковому порядку підтримувати телефонний зв’язок з керівниками гуртків відділу дитячої творчості та вчителями відділу профільного навчання щодо місця перебування та стану здоров’я дітей.
Відстежувати негативні наслідки пережитих психотравмуючих подій. Вони можуть проявлятися не одразу, тому керівники гуртків, вчителі та батьки, мають постійно стежити за психоемоційним станом дітей, їхнім самопочуттям, виявляти хвилювання, тривоги.
Дотримуватися режиму дня, звичних ритуалів, що допоможе дитині встановити зв’язок не лише з минулим, а взагалі з життям та безпекою.
Сприяти формуванню у дітей навичок безпечної поведінки.
VІ. Фінансово-господарська діяльність
закладу позашкільної освіти в умовах воєнного стану
Під час організації освітньої діяльності за змішаною формою навчання КЗ «ЦПНДТ» в умовах воєнного стану в Україні фінансово-господарська діяльність здійснюється в межах чинного законодавства України.
Директор КЗ «ЦПНДТ» Олена НАЙДА
.