top of page

        8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».

       НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Тестування відбуватиметься у комп'ютерній формі.                  Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Обов'язковими будуть:

  • українська мова (без літератури);

  • історія України;

  • математика;

  • ще один предмет на вибір.

   На вибір можна буде обрати предмет: 

  • українську літературу;

  • англійську мову;

  • іспанську мову;

  • німецьку мову;

  • французьку мову;

  • біологію;

  • географію;

  • фізику;

  • хімію.

          Окрім української, тестування з історії України, біології, географії, фізики, хімії можна буде скласти також польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами.

         Вибір обовʼязкових предметів не випадковий. Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні, адже знання державної мови потрібне всім громадянам і є однією з умов для здобуття вищої освіти. Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників — навички, необхідні для подальшого навчання у ЗВО. Історію України вступники минулих років найчастіше обирали серед інших предметів, адже результати цього іспиту можна використати для різних суспільно-гуманітарних або технічних спеціальностей. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв'язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам. Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників. Так вони можуть показати знання у тій галузі, яка необхідна для вступу, а ЗВО — оцінити мотивацію до навчання.

        На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з'явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

        Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня.  У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

ПЕРЕЛІК

навчальних предметів, із яких у 2022 році

проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої

 

  1. Українська мова

  2. Українська мова і література

  3.  Історія України

  4.  Математика

  5. Математика (рівень стандарту)

  6. Біологія

  7.  Географія

  8. Фізика

  9. Хімія

  10. Англійська мова

  11.  Іспанська мова

  12. Німецька мова

  13. Французька мова.

 

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2478-navchaln-predmeti-zno-2022#ank_1

 

Обов’язкові навчальні предмети ЗНО

 

      Зареєстровані учасники матимуть право пройти тести ЗНО за рахунок коштів державного бюджету максимум з п'яти навчальних предметів.

      Для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти 2022 року результати ЗНО зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації.

 

Випускники повинні скласти тести із чотирьох навчальних предметів:

українська мова та література

математика

історія України або іноземна мова (на вибір)

один із переліку:

історія України

біологія

географія

фізика

хімія

англійська мова

іспанська мова

німецька мова

французька мова.

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2478-navchaln-predmeti-zno-2022#ank_1

 

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ

Реєстрація для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року триватиме з 01 лютого до 09 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 01 березня 2022 року.

Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання триватиме упродовж  05 – 17 травня включно.

Щоб зареєструватися для участі в ЗНО, потрібно правильно обрати категорію, створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Звертаємо увагу на те, що комплект реєстраційних документів має містити:

  • оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;

  • засвідчену власноруч копію паспорта громадянина України;

  • засвідчену власноруч копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

  • за потреби інші документи (медичний висновок про створення про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).

Комунальний заклад
"Центр профільного навчання та дитячої творчості"
bottom of page